KOMPLETNY SIEDMIOSTOPNIOWY FILTR ODWRÓCONEJ OSMOZY. URZĄDZENIE WYPOSAŻONE ZOSTAŁO W MINERALIZATOR I NOWOCZESNY FILTR BIOCERAMICZNY.

 

Filtr odwróconej osmozy składa się z siedmiu stopni filtrów uzdatniania:

1-szy : Wkład sedymentacyjny wykonany z włókniny polipropylenowej o zdolności filtracji 20 mikronów. Jego głównym zadaniem jest zatrzymanie nie rozpuszczonych w wodzie zanieczyszczeń, mogących zapchać wkład węglowy

2-gi : Wkład z węglem aktywowanym. Jego głównym zadaniem jest usunięcie z wody chloru, który jest szkodliwy dla membrany osmotycznej. Dodatkowo wkład ten, usuwa z wody rozpuszczone w niej zanieczyszczenia organiczne oraz niektóre metale ciężkie.

3-ci : Wkład sedymentacyjny wykonany z włókniny polipropylenowej o zdolności filtracji 5 mikronów. Jego głównym zadaniem jest zatrzymanie wypłukanych z wkładu węglowego drobin. Dodatkowo wkład ten zatrzymuje drobniejsze, nierozpuszczone w wodze zanieczyszczenia mechaniczne.

4-ty : Membrana osmotyczna usuwająca z wody 96-99% wszelkich rozpuszczonych w niej związków. Z uwagi na wielką dokładność filtracji, filtr odwróconej osmozy eliminuje również część wirusów i bakterii. Membrana osmotyczna jest sercem filtra odwróconej osmozy.

5-ty : Filtr węglowy – liniowy. Główne zadanie tego stopnia filtracji, to zatrzymanie substancji lotnych, mogących pojawić się w wodzie uzdatnionej przez membranę i zgromadzonej w zbiorniku.

6-ty : Filtr mineralizujący – liniowy. Zadaniem tego filtra jest wzbogacenie oczyszczonej wody osmotycznej w związki mineralne (m.in. wapń, magnez, sód, potas i inne) niezbędne dla ludzkiego organizmu.

7-my : Filtr bioceramiczny. Filtr odwróconej osmozy został wyposażony w filtr bioceramiczny wykorzystujący ultra podczerwone pasmo promieniowania (6-14 mikronów) oraz pole elektromagnetyczne, które rozbija molekuły wody na drobne cząstki. Badania naukowe dowiodły, że proces ten wpływa niezwykle korzystnie na komórki ciała człowieka, zwierząt i roślin, aktywując komórki somatyczne, stymulując krążenie krwi, poprawiając metabolizm i tym samym zdrowie.

Kompletny filtr odwróconej osmozy

składa się z w/w wkładów i filtrów, oraz z poniższych elementów:

  • Podwójna wylewka z głowiczkami ceramicznymi. Wylewka umożliwia pobieranie wody uzdatnionej – dwie osobne głowiczki (kurki) pozwalają na pobieranie wody prawie zdemineralizowanej (np. do żelazka etc) oraz wody mineralizowanej (do celów spożywczych).
  • Zbiornik ciśnieniowy o pojemności brutto 15 litrów. Z uwagi na fakt, że w zbiorniku znajduje się poduszka powietrzna, służąca do wyciskania wody w kierunku wylewki, pojemność netto zbiornika wynosi około 10 litrów.

Wkłady w filtrze odwróconej osmozy należy wymieniać w naprzemiennych cyklach:

  • Po pół roku: komplet wkładów wstępnych
  • Po roku: pełen komplet wkładów
  • Filtr odwróconej osmozy-membranę osmotyczną co 5 lat

Połącz się z nami

logo_aqua-2

Jeśli masz jakieś pytanie, skontaktuj się z nami

Nasz Adres

Jesionowa 2
16-010 Wasilków

Godziny Pracy

Poniedziałek – Piątek 9.00 – 18.00